Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde, beyaz bir bez üzerine mesaj yazılarak sokak ortasına bırakılan bomba süsü verilen paket, bomba imha uzmanları tarafından fünye ile uzaktan kumandayla patlatıldı.

Olay, Merkez Bağlar ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi Cengizler Caddesi'nde yaşandı.

Yazılı afiş şeklinde yazılmış bir bez parçasıyla beraber sokak ortasına bırakılan bomba süsü verilen paket, çevredeki esnaflar tarafından fark edildi.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, caddenin giriş çıkışlarını kapatarak çevrede güvenlik önlemi aldı. Alınan güvenlik öneminin ardından olay yerine bomba imha ekipleri çağrıldı.

Olabilecek ani patlamaya karşı çevredeki bina sakinlerinin pencere kenarında durmaması konusunda polisler tarafından sık sık uyarılar yapıldı.

Fünye ile patlatılan bomba süsü verilen paket, çevrede paniğe neden oldu. Kontrollü bir şekilde patlatılan bomba süsü verilen paket, çevresine bırakılan bezin mesaj içerikli olduğu fark edildi.

Bomba süsü verilen paketin çevresine bırakılan beyaz afişte, Van'ın Çatak ilçesinde helikopterden atıldığı iddia edilen şahıslar için misilleme şeklinde bırakıldığını belirtilen yazıların yer aldığı görüldü.

Bomba süsü verilen paketin fünye ile patlatılmasının ardından çevredeki vatandaşlar rahat bir nefes alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler