İnsan Hakları ve Adalet Hareketi (İHAK) Doğu Türkistan’da yaşanan zulümleri protesto etmek amacıyla bir basın açıklaması ve yürüyüş düzenleyecek.

BM İnsan Hakları Konseyinin, 6 Kasım 2018 Salı günü Cenevre’deki merkezinde Çin Hükümetiyle karşılıklı olarak gerçekleştireceği ve Çin’deki insan hakları ihlallerini değerlendireceği bir oturumun yapılacağı bilgisi üzerine dünyanın birçok yerinde, Çin’in Doğu Türkistan’daki Uygur, Kazak, Kırgız vb. Müslüman Türk toplumuna yönelik baskı ve zulümler STK’lar tarafından protesto edilecek.

İnsan Hakları ve Adalet Hareketi (İHAK) Doğu Türkistan’da yaşanan zulümleri protesto etmek amacıyla 06 Kasım Salı günü düzenleyeceği kitlesel basın açıklaması ve yürüyüşe konuya duyarlı olan herkesi davet etti. Fatih Camisi'nden başlayarak Saraçhane Parkı'na kadar sürecek olan yürüyüş Saat: 13.00'te başlayacak. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler