Dünyanın en uzun insanı olarak Mardinli Sultan Kösen, 3 gündür devam eden elektrik kesintisine tepki gösterdi.

Mardin’in Derik ilçesine bağlı Alibey köyü Dede mezrasında yaşayan ve 2 metre 51 santimetrelik boyu ile dünyanın en uzun insanı olarak Guinness Rekorlar Kitabına giren Mardinli Sultan Kösen, DEDAŞ’ın elektriği kesmesine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

3 gündür devam eden elektrik kesintisine sosyal medya hesabından tepki gösteren Kösen, uzaya gitmeye karar verdiğini belirtiyor.

Kösen, Facebook hesabında yaptığı paylaşımda, “Mardin köylerinde 3 gündür kesilen elektrik yüzünden ben uzaya gitmeye karar verdim. Çünkü artık sosyal medya hesaplarıma bakamıyorum. Şarjım da bitti, haklarınızı helal edin. Artık uzaydan takip edersiniz.” diyerek DEDAŞ’ın elektrik kesintilerini tiye aldı.

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğü; Kızıltepe, Nusaybin ve Derik ilçelerine bağlı yüzlerce kırsal mahallenin (köyün) elektriğini, bazı abonelerin “borçlarını ödemedikleri” gerekçesiyle 3 gün önce kesmişti.

Elektriği kesilmesi nedeniyle köylüler adeta isyan etmiş, içecek su dahi bulamadıklarını belirterek DEDAŞ’ın uygulamasına tepki göstermişti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler