Hasankeyf Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve Üçyol Köyünde uygulanacak olan Ekolojik Köy Projesi Master Plan’ın sunum toplantısı yapıldı.

Hasankeyf Kaymakamlığında yapılan toplantıya, İlçe Kaymakamı Temel Ayca, Sason Kaymakamı Tekin Dündar, İl özel İdare Genel Sekreteri A.kadir özer, Batman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Murat Gümüş, Batman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu öğretim Üyesi Prof. Dr. H. Rıdvan Yurtseven ve proje mimarları katıldı.

Toplantıda mimarlar tarafından, Hasankeyf'e bağlı Üçyol köyünde uygulanacak olan Ekolojik Köy projesinin sunumunu yapıldı. Toplantı sonunda bundan sonra master palanı üzerinden çalışmaların süreceği kararlaştırıldı.

Hazırlanan master planı doğrultusunda proje bölgesi olan Üçyol köyünde restorasyon aşamalarının başlayacağı belirtildi.

Konsept anlamında izlenecek program çerçevesinde ise, sirkülasyon, köyün peyzajı ve yapım aşamasında kullanılacak doğal malzemelere yönelik bilgiler verildi.

Mimarlar tarafından hazırlanan çizimler incelenerek; tarihi mağara evlerden tasarlanacak Butik Otel, Çarşı, Pazar yeri, İnfo Müze yapısı ve İzci Kampının detayları anlatıldı.

Toplantıda Kaymakam Temel Ayca katılımcı konuklar Üçyol köyünde uygulanacak Ekolojik Köy projesinin master planını beğendikleri belirttiler. Kaymakam Ayca , hazırlanan plan üzerinden çalışmaların sürdürüleceğini kaydetti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler