Elâzığ Sivrice merkezli 6,8 şiddetindeki depremden etkilenen vatandaşları soğuk havanın etkisinden korumak için battaniye, mont, kumanya ve sıcak çorba dağıtımı yapıldı.

Elâzığ Umut Kervanı Derneği depremin ardından üşüyen gönülleri ısıtma adına çalışmalarına gece gündüz demeden devam ediyor.

Elazğı Umut Kervanı, deprem sonrası evlerine giremeyen ve sokakta çadırlarda, camide ve taziye evi içerisinde kalan vatandaşların soğuk havadan korunmaları için gün içinde belirli saatlerde çorba dağıtımı yaparken, kaldıkları mekânlarda bir nebze de olsa rahat uyumaları için battaniye, mont ve temel ihtiyaçlar için kumanya dağıtımı gerçekleştiriyor.

Depremin yaşandığı ilk andan itibaren tespit çalışmalarını sürdüren Elâzığ Umut Kervanı Derneği, özellikle Mustafapaşa ve Sürsürü mahallelerinde evleri yıkılan ve hasar gören vatandaşlara yönelik yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Elâzığ Umut Kervanı Derneği organizesinde merkezi Avrupa’da bulunan İHO-EBRAR ve Avrupa Yetimeli yardım kuruluşlarının Elazığ’da yaşanan deprem sonrası evlerine giremeyen ve dışarıda sabahlamak zorunda kalan vatandaşlara hayırseverlerin yapmış oldukları yardımları gece gündüz kesintisiz bir şekilde ulaştırmaya devam ediyor.

Bu gibi hayırlı çalışmaların devamı için Elâzığ Umut Kervanı hayırseverler ve Avrupa merkezli yardım kuruluşları ile depremzedeler arasında köprü görevi görmeye devam ediyor. Depremzedeler için yapılan yardımların artması yaşanan her sıkıntının azalmasına ve manevi destek olma adına atılacak çok hayırlı bir çalışma olacaktır. (Mustafa Daştan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler