Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD senatosunun 'Ermeni' kararının siyasi olduğunu belirterek, "Kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız. Bunlar bu tür şeyleri yapar da biz de elimiz boş duracak değiliz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD senatosunun 'Ermeni' kararına ilişkin açıklamada bulunan Erdoğan, ABD'nin iç siyasetindeki kamplaşmanın Türkiye aleyhine sonuçlar doğurduğunu belirterek "Bazı çevrelerin Trump'ı zayıflatmak amacıyla ülkemizle ilgili gelişmeleri kendi çıkarları için suistimal ettiklerini üzüntüyle görmekteyiz." dedi.

"Kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de…"

Bu eylemlerin müttefiklik ruhuyla bağdaşmadığını ve ABD ile 17 Ekim'de Suriye konusunda varılan mutabakata aykırı olduğunu ifade eden Erdoğan, "Aldığınız kararların bir kıymet-i harbiyesi yoktur. Çünkü bu kararlarınız tamamen siyasidir. ABD'nin ilişkilerimizde tamiri mümkün olmayan adımlar atmaması, her iki taraf için de çok önemli. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız. Bunlar bu tür şeyleri yapar da biz de elimiz boş duracak değiliz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler