Umut Kervanı Vakfı, eşleri komünist Çin zindanlarında olan onlarca Doğu Türkistanlıya yardım elini uzattı.

Kurulduğu günden bu yana toplumun her kesiminde bulunan yetim, mağdur ve muhtaçlara dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan ulaşmaya gayret eden Umut Kervanı Vakfı, çalışmalarını hız kesmeden sürdürerek, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor.

“Ramazanda Yardımlarınız Bereketlensin” sloganıyla ramazan öncesinde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmaya başlayan Umut Kervanı Vakfı, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Vakıf, İstanbul Zeytinburnu ilçesinde ikamet eden ve eşleri komünist Çin zindanlarında olan onlarca Doğu Türkistanlı aileye gıda kolisi ulaştırdı.

Yapılan yardımlar için Umut Kervanı Vakfına teşekkür eden Doğu Türkistan Nuzugum Kültür ve Aile Derneği yetkililerinden Nurbiye Ahed, "Umut Kervanı Vakfı sadece ramazan ayında değil, başka zamanlarda da gücü nispetinde bize giyim ve gıda yardımında bulunuyor. Bu sebeple başta Umut Kervanı olmak üzere tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz." dedi. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler