'Evlilik programları' yasaklandı

OHAL kapsamında 2 yeni KHK daha resmi gazetede yayınlandı. Buna göre 3 bin kişi kamudan ihraç edilirken evlilik programları da yasaklandı.

OHAL kapsamında 2 yeni KHK daha resmi gazetede yayınlandı. Yayımlanan KHK'lar İhraç Edilen Personel, Görevine İade Edilen Personel, Kapatılan Kurum ve Kuruluşlar, Açılmasına İzin Verilen Kurum ve Kuruluşlar, İlişiği Kesilen Yurt Dışındaki Burslu öğrenciler başlığından oluşuyor.

2 yeni KHK'ya göre, 3 bin 939 kişi kamudan ihraç edildi. TBMM'de 3 personel görevlerinden ihraç edildi. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 34 personel görevlerine iade edildi. 14 dernek KHK kapsamında katıldı, 5 derneğin yeniden açılmasına karar verildi.

Yayınlanan yeni KHK'larla birlikte, kamuoyunun büyük tepkisini çeken 'evlilik programları' da yasaklandı.

Yayınlanan KHK'da evlilik programlarına ilişkin şu karar açıklandı:

"Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz." (Fırat Arslan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler