İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Ali Hamaney'in Arapça olan hesabı, Facebook tarafından kapatıldı.

İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Ali Hamaney'in Arapça Facebook hesabı "kuralları ihlal ettiği" gerekçesiyle bir süre önce askıya alınmıştı.

Söz konusu hesap, Facebook tarafından bu kez tamamen kapatıldı. Hamaney'in hesabının 100 binden fazla takipçisi bulunuyordu.

Sosyal medya platformu Instagram da Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, eski Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi, Silahlı Kuvvetler İnsan Kaynakları İdaresi Başkanı Musa Kemali ve bir dönem Devrim Muhafızları'nda görev yapan eski Radyo ve Televizyon Kurumu Başkanı İzzetullah Zergami'nin hesaplarını kapatmıştı.

Söz konusu bu karar  ABD yönetiminin İran Devrim Muhafızları Ordusu'nu resmen yabancı terör örgütleri listesine almasının ardından uygulanmıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler