​Hamas ve Fetih Hareketinden İşgalci ABD Başkanı Trump'ın işgal planını reddettiklerini açıklayarak, karşı çıkacaklarını vurguladılar.

İşgalci ABD Başkanı Terörist Donald Trump, Kudüs'ün, işgalci siyonist rejiminin "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini açıklamasının ardından Filistinli direniş hareketlerinden açıklama geldi.

Hamas Lideri İsmail Heniyye, Trump'ın sözde 'barış planı'na güçlü bir şekilde karşı çıkacaklarını açıkladı.

Fetih Hareketi de, "Filistin davasını tasfiye etme projesi olan 'Yüzyılın Anlaşması'nı başarısız kılmak için direnişe ve çalışmaya başlayacağız" açıklamasında bulundu.

Hamas lideri Heniyye, Trump'ın "Yüzyılın Anlaşması" olarak adlandırdığı işgal planın ayrıntılarını açıklamasından kısa süre önce Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü.

Abbas ile Heniyye, İşgalci ABD'nin Siyonist İşgalciler-Filistin meselesine ilişkin sözde 'barış planı'na karşı koymak için anlaştı.

Heniyye, tüm anlaşmazlıkları bir kenara koyma ve Filistin ulusal projesini tasfiye etme planı karşısında birlikte hareket etme çağrısında bulundu.

Heniyye'nin girişiminden duyduğu memnuniyeti dile getiren Abbas da Filistin davasını tasfiye projesiyle mücadele etmede odak noktasının Filistin ulusal birliği olduğunu belirtti. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler