Gaziantep'te yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı boyunca 5 bin 108 kişiye yasağı ihlal ettiği gerekçesiyle para cezası kesildi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında Gaziantep'in de aralarında bulunduğu 14 büyükşehir ve Zonguldak'ta 8'inci kez uygulanan 2 günlük sokağa çıkma yasağı, gece yarısı itibariyle sona erdi.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeyle tedbirler kapsamında 2 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanan kentte, karara aykırı davrananlar hakkında işlem yapıldığı belirtildi.

Bu kapsamda kent genelinde 2 günlük sokağa çıkma yasağı boyunca yasağı ihlal etmekten, 16 iş yerine de genelgeye aykırı hareketten idari yaptırım uygulandığı bildirildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler