Yeni tip Coronavirus tedbirleri kapsamında şehir içi toplu taşıma duraklarında vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılarak önlemler alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam açıkladığı yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında toplu alanlarda, market ve pazarlar ile toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğunu açıklamasının ardından vatandaşların çoğunluğu bugün maske takarak dışarı çıktı.

Birçok ilde toplu taşıma araçlarında, market ve pazarlara girişlerden önce koruyucu maske dağıtılarak virüs salgınına karşı önlemler alındı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de tarafından şehir genelinde maske dağıtımına yoğunluk kazandırılarak toplu ulaşım hizmeti alan vatandaşlara ücretsiz maske dağıtıldı.

Zabıta ekipleri tarafından kentteki otobüs ve tramvay duraklarında ve araçlarda vatandaşlara maske verildi.

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nda (GASMEK) günlük üretim kapasitesi 12 bine çıkartılan maskeler, Yeşilsu, Balıklı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, 25 Aralık ve Gazi Muhtar Paşa tramvay duraklarında vatandaşlara dağıtıldı. Ayrıca maskesiz olan vatandaşlar görevli çalışanlar tarafından uyarıldı. 

Halkın maskesiz şehirde dolaşmasının önüne geçmek için başlatılan bu uygulamayla salgına karşı duyarlılığın artırılması hedeflendi.

Şehir içi toplu ulaşım hizmeti alan vatandaşlardan Servet Güney, maskeye ulaşımın şu dönemde zor olduğunu belirterek, “Biraz önce benim maskem deforme oldu. Şu an toplu ulaşım aracına binerken maskesiz binmek istemedim. Durakta maske dağıtan çalışanları görünce hemen geldim. Maskemi aldım. Gerçekten çok yararlı bir uygulama. Çünkü kendimizi korumamız ve izole etmemiz gerekiyor.” dedi.

Mustafa Özdemir ise maske dağıtımını görünce memnun olduğunu aktararak, dağıtımı sağlayanlara çalışmalarından dolayı teşekkürlerini dile getirdi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler