Gaziantep Valisi Davut Gül, Fırat Kalkanı Harekatı ile kontrol altına alınan Suriye'nin El Bab kentini ziyaret etti.

Fırat Kalkanı Harekatı ile kontrol altına alınan Suriye'nin El Bab kentini ziyaret eden Gaziantep Valisi Davut Gül, askerlerle, öğrencilerle ve kentte görev yapan yetkililerle bir araya geldi.

Vali Gül’ün ziyaretinin ilk durağı DEAŞ’tan temizlenen ve Fırat Kalkanı Harekâtının en kritik ayağı olan El Bab'ın en stratejik noktası Akil Tepesi oldu. Akil Tepesi’nde incelemelerde bulunan Vali Gül, burada görev yapan askerler ile yakından ilgilenerek, yetkililerden bilgiler aldı.

Ziyaretlere eşlik eden El Bab koordinatörü Vali Yardımcısı Şenol Esmer’den bilgiler alan Gül, Gaziantep Valiliği tarafından yürütülen insani yardım faaliyetleri ve çalışmaları yerinde inceledi.

Kentte sunulan danışmanlık hizmetleri hakkında bilgiler alan Gül, Kızılay lojistik merkezi, okullar, hastane, spor alanlarını da ziyaret etti. Gül, ziyaret ettiği okullardaki öğrencilerle bir araya gelerek çeşitli hediyeler verdi. Gül, buralarda görev yapan çalışanlarla da bir süre sohbet ederek kolaylıklar diledi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler