Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençleri geleceği hazırlamak için onlara gerekli imkanları sunacaklarını söyledi.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Fatma Şahin’e "hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından karşılanan Bakan Kasapoğlu, Şahin’e yeni döneminde başarılar diledi.

Şahin, makamında ağırladığı Bakan Kasapoğlu’na, bir milyon gencin yaşadığı şehirde spor alanında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, Gaziantep için her zaman hizmete hazır olduklarını belirtti.

Bakan Kasapoğlu, "Geçtiğimiz ayda yaklaşık 150 milyon liralık sportif yatırımı kapsayan proje paketi başkanımız ve valimizle birlikte imzaladık. Bu yatırımların bir kısmının ihalesinin tamamlandığını gördüm. İnşallah en kısa sürede bu yatırımların temelini atmaya da geleceğim. Antep’in yabancısı değilim, kendimi Antepli gibi hissediyorum. Havuzları ve salonları bu yılın sonunda Antep’in gençlerine, kadınlarına kazandıracağız. Gaziantep sadece ülkemizin değil, bölgenin spor marka şehri olacak, sportif kalkınmanın sembolü olacak.  Gaziantep, gençlik potansiyeli açıdan, genç nüfusu bakımından bir hazineye sahip bir şehrimiz. Gençliğimizin derinliğini ortala çıkarmak amacıyla gencelir yarınlara daha güçlü hazırlamak adına buradan şampiyonlar çıkarmak adına belediyemizle valiliğimizle sivil toplum kuruluşlarıyla milletvekillerimizle hep birlikte el ele vereceğiz, çıtayı daha yukarılara taşıyacağız." dedi.

Bu güne kadar gerçekleştirdikleri protokül imzalarını başka bir boyuta taşımanın müjdesini vermek istediğini aktaran Bakan Kasapoğlu, "Gençlerimizi geleceği hazırlamak için onlara gerekli imkanları sunacağız. Gerek bakanımızın gerekse valimiz bizim heyecanımızı bir avantaj olarak görüyorum, biz de bu avantajı en kısa sürede üretime çevireceğiz. Uluslararası organizasyonları havuzlarıyla salonlarıyla Antep’te gerçekleştireceğiz. Olimpik noktadaki çalışmalar yapacağız. Ben çok kısa sürede sportif başarıların dalga dalga yükseleceğine inanıyorum. Göğsümü gere gere her yerde söylüyorum cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde Türkiye’deki spor tesisleri stadyumlarından yüzme havuzuna kadar dünyanın hiçbir yerinde yok. Sporun engel tanımayan ruhuyla kadın ve erkek, genç, yaşlı ve engelli engelsiz demeden herkesin spora erişimi kolaylaştırmak adına düzenlenen 'Gilette-Milliyet Malzeme Dağıtım Kampanyasını' Gaziantep’te başlattık.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de genç nüfusuyla spor başkenti olma noktasında emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, şunları söyledi:

“Sizin desteğinizle şehirde spor altyapısına yönelik çalışmalarımız büyük bir ivme kazandı. 15 yüzme havuzu, 10 spor salonunun ihalesini yaptık. Spor okulları kuracağız dedik ve yapılacak her adımı her noktayı, hem amatörde hem de profesyonelde planlayarak bir yol haritası belirledik. 31 Mart Seçim Kampanyası’nda gençlik ve spor üzerine odaklandık. ‘Sporuyla Yükselen Gaziantep’ diyerek genç dostu, sporcu dostu bir şehir olmak dileğiyle hem kendi yaptıklarımız, yapacaklarımız hem de sizinle yapacaklarımızı beyannamemize koyduk. Halkımız, çok büyük memnuniyet duydu, onlar için büyük bir moral ve motivasyon oldu. Proje ve hizmet odaklı çalışmalarımız seçim sandıklarına yansıdı. Şahsım ve şehrim adına yaptığınız hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum.  Sizi de önümüzdeki ay toplanacak mecliste fahri hemşerimiz olarak ilan edeceğiz ve bir beraat hazırlayacağız. İnşallah onu da güzel bir şölenle taçlandıracağız.”

Açıklamaların ardından  Şahin, Bakan Kasapoğlu'na günün anısına bakırdan işlemeli bir sürahi hediye etti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler