Batman'ın Kozluk ilçesinde gönüllü berberler, köy köy dolaşarak çocukları ücretsiz tıraş ediyor.

Batman'ın Kozluk (Hezo) ilçesinde gönüllü berberler, "tıraşsız çocuk kalmasın" projesi kapsamında her hafta bir köy okulunu dolaşarak, öğrencileri ücretsiz tıraş ediyor.

İş yerindeki çalışma ekibiyle birlikte her hafta bir köy okulunu dolaşıp çocukları tıraş eden kuaför Mustafa Ertuş, çocukların yüzündeki mutluluğun her şeye bedel olduğunu belirtti.

Öğrencilere berberlik mesleğini tanıtmak ve çocuklara saç bakım ve temizliğini kavratmak amacıyla böylesi bir projeyi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne sunduklarını belirten Ertuş, proje kabul görüldükten sonra çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Köylere gönüllü olarak gidip öğrencileri ücretsiz tıraş ettiklerini dile getiren Ertuş, proje kapsamında bu hafta Tuzlagözü İlkokulu öğrencilerini tıraş ettiklerini söyledi.

Ertuş, "Projeyi 3 yıl önce hayata geçirmek istedik, fakat hazır değildik o zamanlar. Geçtiğimiz dönem projeyi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne sunduk. Onlar da kabul ettiler. Kendilerine destekleri için de teşekkür ediyoruz. 4 haftadır köy okullarını geziyoruz. Çok mutluyuz. Öğrencilerimizin yüzündeki sevinci görüyoruz. Çocukların bu mutluluğu bizim için yeterli. Diğer il ve ilçelerde de kuaför kardeşlerimizin böylesi projeler geliştirmelerini umuyoruz. Gelsinler, bu mutluluğu görsünler bence. Her şeye değer, çok farklı bir duygu gerçekten." ifadelerini kullandı.

"Mesleğimizin güzel yanlarını öğrencilere anlatıyoruz"

Yaptıkları çalışmayla birlikte berberlik mesleğini çocuklara tanıtma fırsatı elde ettiklerini dile getiren Ertuş, "Tabi tıraş haricinde mesleğimizin güzel yanlarını öğrencilere anlatıyoruz. Meslek hakkında bilgilendiriyoruz. Mesleğimizin, temizlik boyutuyla birlikte ahlaki boyutunu öğrencilerimize tanıtıyoruz. İnşallah bu projemiz devam edecek. Her hafta bir köy okulundayız. 'Tıraşsız öğrenci kalmayacak' diyoruz ve çalışmamıza devam ediyoruz." şeklinde konuştu. (Muhammed Said Aksoy-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler