Batman Esentepe’de yapımı devam eden Güneydoğu’nun en büyük cami ve külliyesinin kaba inşaatının tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.

Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, Esentepe'de geçen yıl yapımına başlanan ve Necat Nasıroğlu Vakfı tarafından yaptırılan Külliye inşaatını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Külliye inşaatında hummalı bir çalışmanın devam ettiğini belirten Müftü Erhan, “Yaklaşık 100 kişilik ekiple külliyenin tamamlanması için yoğun çaba ve gayret sarf ediliyor. Yaklaşık bir yıldır devam eden inşaat çalışması sonucu kaba inşaat tamamlanmak üzere iken, ince işçiliğe de en kısa zamanda başlanacaktır.” dedi.

Caminin Güneydoğu’nun en büyük külliyesi özelliğine sahip olduğunu aktaran Erhan, “Necat Nasıroğlu Külliyesi tamamlandığında 8 bin kişilik caminin dışında, üç yüz kişilik Kütüphane, gençlik merkezi, Kur’an kursu, aile ve dini rehberlik bürosu, bin kişilik konferans salonu, nikah Salonu, kitap cafe, 600 kişi kapasiteli taziye evi, 500 araçlık otopark gibi çeşitli sosyal donatılarla hizmet verecek olup çevresinde de 2’nci millet bahçesi ve kent meydanı yapılacak.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler