Halepçe katliamının 28'inci yıl dönümü dolayısıyla açıklama yapan Hak-İş Batman İl Temsilcisi Bünyamin Söğüt, Halepçe kentinde yaşanan katliama ilişkin yaptığı açıklamada, Halepçeler, Roboskiler, Susalar ve 6-8 Ekim’lerin, zalimlerin alınlarında silinmez bir kara leke olarak kalacağını söyledi.

Hak-İş Batman İl Temsilcisi Bünyamin Söğüt,16 Mart 1988'de Irak'ın Halepçe kentinde yaşanan katliama ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı.

Söğüt yaptığı açıklamada, Ortadoğu'nun sayısız katliamlara şahitlik ettiğini söyleyen Söğüt, "Bu katliamlardan biri de Halepçe katliamıdır. Halepçe elma kokusuyla bir katliama şahitlik etti. Dünya derin devletinin, emperyalist gücün başını çeken büyük şeytan Amerika'nın desteklediği Baasçı Saddam Hüseyin rejimi, Müslüman Halepçe halkını katliamdan geçirerek kendi ismini tarihin firavunları arasına yazdırdı. Dünya tarihine kara bir gün olarak geçen 16 Mart günü, mazlum halkın bir firavunun elinden katliamdan geçirildiği gündür." dedi.

Söğüt açıklamasının devamında, şunları söyledi:

"Baasçı Saddam Hüseyin rejimine kimyasal silahları veren zalimler ve tekrardan onu Halepçe katliamından dolayı idam eden zalimler şunu bilin ki; Müslümanlar Saddam Hüseyin gibi, Sisi gibi İslam ümmetine bela olmuş kuklalarınıza hiçbir zaman inanmayacak ve itibar etmeyecektir. Söz konusu Müslüman Kürt halkı olunca, insan hakları savunucusu kesilen başta Avrupa devletleri olmak üzere İngiltere, Rusya, Amerika ve Çin gibi dünya devletleri, yapılan bu katliama her zaman olduğu gibi sessiz kalmış ve görmezlikten gelmişlerdir. Halepçeler, Roboskiler, Susalar ve 6-8 Ekim'ler, zalimlerin alınlarında silinmez bir kara leke olarak kalacaktır. Mahrum ve mazlumların, Rabblerinin (cc) lütfu ile yeryüzüne varis olacakları günler gelecektir inşallah." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler