Kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle vatandaşlar ısınma ihtiyaçlarını karşılamak için kömür ve odunculara akın etmeye başladı.

Bu yıl kömür fiyatının düştüğünü odun fiyatının ise %20 arttığını ifade eden kömür ve odun satışı yapan Silopi'li esnaflardan Lezgin Kuday, vatandaşların kış aylarına yetecek kadar odun ve kömür aldığını söyledi.

Yoğun bir tempoyla satış yaptıklarını belirten Lezgin Kuday, "Bu yıl 600 ton odun aldık, umarız halkın ihtiyaçlarını karşılar. Yoğun bir talep var. Halk şimdiden kış hazırlıklarını yapmaya başladı." dedi.

Kuday, kışın yağan yağışların verdiği tahribatla odun ve kömürün ıslandığını bu yüzden vatandaşların odun ve kömürlerini yaz aylarında almasında fayda olduğunu belirterek, kömür alımında ikinci veya üçüncü kalite kömürlerin bacaları tıkadığını, ayrıca hava kirliliğine sebep olduğu için birinci kalite kömür alınması önerisinde bulundu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler