Malatya'da, halk sağlığı açısından tehlike arz eden ve haksız fiyat artışı ile ilgili yapılan denetimlerde, tıbbi malzeme üretimi ve satışını yapan işyerine para cezası uygulandı.

Konuyla ilgili Malatya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü koordinesinde, Vergi Dairesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediye personelleri ile birlikte, halk sağlığı açısından tehlike arz eden ve haksız fiyat artışı ile ilgili 'Tıbbi Malzeme Üreten ve Satışı Yapılan Yerlerin Denetimi' esnasında; Özsan Sanayi Sitesi içerisinde faaliyet gösteren bir işyerinin faaliyet izni olmadığının tespit edilmesi üzerine, mahkemeden alınan karara istinaden işyeri içerisinde yapılan aramada, 273 adet 5 litre bidon, 22 adet 30 litre bidon ve 30 adet 20 litre bidon olmak üzere toplam 2 ton 600 litre el dezenfektanı olduğu değerlendirilen kimyasal maddeye el konulmuştur.
Halk sağlığını tehdit eden yaklaşık 3 ton dezenfektana el konuldu

Açıklamanın devamında, işyeri sahibine adli işlem yapılarak vergi dairesi ekiplerince bin 750 TL para cezasının uygulandığı ve el konulan malzemelerin İl Sağlık Müdürlüğüne idari işlem için teslim edildiği ifade edildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler