Evlat nöbeti tutan acılı ailelerin umutlu bekleyişi 301’inci gününe girerken eyleme katılan aile sayısı 141'e yükseldi.

Çocukları HDP tarafından dağa gönderildiği gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Binası önünde 3 Eylül 2019 tarihinde başlayan evlat nöbeti, yeni ailelerin katılımıyla sürüyor.

Evlat nöbetinin 301'inci gününde Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde 5 yıl önce kandırılarak dağa kaçırılan kızı Sema (15) için İstanbul'dan gelen anne Hanım Dağçiçek, bazı ailelerin çocuğuna kavuştuğunu görünce eyleme gelmeye karar verdiğini belirtti.

PKK'lilerin diğer çocuklarını kandırıp dağa götürmemesi için evini İstanbul'a taşıdığını belirten Dağçiçek, şöyle dedi:

“Ben HDP/PKK'liler tarafından kaçırılan Sema'nın annesiyim. 15 yaşındaki kızım 2015'te bayram günü evden çıktı ve bir daha eve gelmedi. Çevremdekiler kızımın HDP'lilerin aldığını söyledi. Bende diğer ailelerin çocuklarını HDP'den aldığını görünce buraya gelmeye karar verdim.  Kızımı dağa kaçırılanlar diğer çocuklarımı kandırmamak için evimi İstanbul'a taşıdım.”

“15 yaşındaki kızım dağ çocuğu değil, okul çocuğudur”

Dağçiçek, “Yeter artık! Analar ağlamasın, çocuklarımızı bize versinler. 15 yaşındaki çocuğumdan ne istiyorlar. Bu 15 yaşındaki kızım, dağ çocuğu değil, okul çocuğudur. Sadece benim çocuğum değil buradaki tüm ailelerin çocukları dağda olmaması gerekiyor. Onlarda iman, vicdan ve insanlık olsaydı çocuklarımız dağa kaçırmazlardı.” ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler