Evlat nöbeti tutan acılı ailelerin umutlu bekleyişi 313’üncü gününe girerken eyleme bir ailenin daha katılmasıyla aile sayısı 143'e yükseldi.

Çocukları HDP tarafından dağa gönderildiği gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Binası önünde 3 Eylül 2019 tarihinde başlayan evlat nöbeti, yeni ailelerin katılımıyla sürüyor.

Evlat nöbetinin 313’üncü gününde merkez Sur ilçesinde 5 yıl önce kandırılarak dağa kaçırılan oğlu Doğan Güger (20) için gelen anne Sultan-Hacı Güger çifti, bazı ailelerin çocuğuna kavuştuğunu görünce eyleme gelmeye karar verdiklerini belirtti.

Baba Hacı Güger , "Engelli baba Cemal Ertaş'tan etkilenerek geldim. Ben 5 yıldır çocuğumdan haber alamıyorum. Ben çocuğumu HDP''den alabilmek için 50 kere HDP İl Başkanlığına geldim. Çocuğumun psikolojik rahatsızlığı vardı. HDP'liler 20 yaşındaki çocuğumu kaçırdı ve şu an 25 yaşına girdi. Çevremdekiler benim oğlumun HDP İL Binasında olduğunu söylediler ben de il binasına geldim ama çocuğumun kendilerinde olmadığını söylediler. Ben de kendi çapımda Kandil'e gittim ama orada da bana çocuğumu göstermediler. Bizde buraya geldik. Yeter artık analar ağlamasın. Çocuğumun geri verilmesini istiyorum. Bizim tek amacımız çocuklarımıza kavuşmaktır. Sonu ne olursa olsun çocuklarımızın peşini bırakmayacağız." dedi.

"HDP'lilerden çocuğumu istiyorum"

Çocuğuna teslim olması için çağrıda bulunan anne Sultan Güger , "Bende diğer anneler gibi çok üzgünüm. İnsan insana bunu yapar mı? HDP'lilerden çocuğumu istiyorum. 5 yıldır hiçbir haber alamadım. Ben bir anayım ve çocuğumun sesini duymak istiyordum. Onun sesini de bana çok görünce ben de buraya evlat nöbetine katıldım. Tüm annelere çağrım hepiniz buraya gelin ve çocuğunuzu isteyin. Kimse çocuğunu onlara bırakmak istemiyor. Oğlum senin teslim olmanı istiyorum." ifadelerini kullandı.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler