Partisinin Gençlik Kolları tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, "Hedefimiz; gençleri bilinçlendirme, maneviyatlarını güçlendirmeye çalışmak ve yanlış yönlendirmelerden muhafaza etmektir." dedi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin Gençlik Kolları Genel Merkezi tarafından ilan edilen Gençlik Haftası dolayısıyla ilk kez düzenlenen "Gençlik Şölenine" katıldı.

 "Gençlik Kuşaklara Sığmaz" sloganıyla Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi Nevruz Park alanında gerçekleşen etkinliğe katılan Yapıcıoğlu, gençlerle birlikte masa tenisi, penaltı ve halat çekme oyunlarına katıldı.

Şölenin düzenlendiği alanda kılınan öğle namazında gençlere imamlık yapan Yapıcıoğlu, gençlerle birlikte yemek yedi. Daha sonra gençlerin sorularını yanıtlayan Yapıcıoğlu, onlarla halay da çekti.

Etkinlik sırasında İLKHA'ya açıklamalarda bulunan Yapıcıoğlu, HÜDA PAR Gençlik Kollarının her ekim ayının son haftasında ihya etmek üzere ilan ettiği Gençlik Haftasıyla her yıl birbirinden güzel etkinliklerin gerçekleştirileceğini söyledi.

Sosyal etkinliklerle birlikte gençlerin maneviyatlarını da güçlendirmeyi hedeflediklerini belirten Yapıcıoğlu, şunları söyledi:

"Bu etkinliklerle amacımız; gençleri sportif faaliyetlerle bir araya getirip okumalarla, konferanslarla ve sabah namazı buluşmalarıyla bedenen, zihnen ve ruhen güçlü bir gençlik yetiştirmeye çalışmak ve bu vesileyle gençlerin arasındaki kaynaşmayı sağlamaktır. Birileri tarafından X, Y ve Z kuşağı diye gençleri kompartmanize edilmelerine karşı belki bir bilinçlendirme çalışması yapmaktır. İnanıyorum ki bu çalışmalara daha yoğun katılımlar olacak.

Hedefimiz; gençleri daha güzel kaynaşmasını sağlamak, bilinçlendirme ve şuurlandırma, maneviyatlarını güçlendirmeye çalışmak ve onları bazı kötü ve yanlış yönlendirmelerden muhafaza etmektir. Manevi değerlerimizle, yani kendimiz olmayı gençlerimize öğretmeliyiz. Allah hayırlı olan niyetimizi hayırla sonuçlandırsın." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler