HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, beraberindeki heyetle HAK-İŞ Konfederasyonu İstanbul İl Başkanlığını ziyaret etti.

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, il başkan yardımcısı Burhanettin Manas ve il yönetim üyesi Ayhan Demirkol ile birlikte Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) İstanbul İl Başkanı Mustafa Şişman’ı makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyarette konuşan HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Elibüyük, 1 Mayıs kutlamaları için Şanlıurfa’ya giderken hayatlarını kaybeden işçiler için taziye mesajını iletti.

HAK-İŞ gibi haklı emek için mücadele eden kurumların önemli bir görev icra ettiğini vurgulayan Elibüyük, "HAK-İŞ şimdiye kadar güzel işler yaptı. Manevi değerleriyle, toplumun değerleriyle barışık olan bu tür kurumları önemsiyoruz. Yapılan bu tür güzel çalışmaların da devam etmesini diliyoruz." dedi.

Son seçimle birlikte İstanbul’un bazı ilçe belediyelerinin CHP yönetimine geçmesinin ardından yeni yönetimin zorlamasıyla işçilerin üye oldukları sendikalardan istifa edip sol kesimin yönetimindeki sendikalara geçmesini istemelerinin etik olmadığını belirten Elibüyük, "İşçilerin böyle bir seçenekle karşı karşıya bırakılmaları çok üzücüdür. Seçim meydanlarında hiç kimsenin işinden olmayacağını söyleyen siyasiler bunun gereğini yerine getirmeliler. Bu vaatleri vermelerine rağmen daha mazbatalarını bile almadan işçilerin başka sendikaya geçmelerini istemek söylem ile eylemin bir olmadığının göstergesidir. İşçilerin sendika konusunda zorlanmaları kabul edilemez." diye konuştu.

Elibüyük, "1 Mayıs kutlamalarının gerçek anlamda işçi ve emekçilerin haklarının korunması için bir etkinlik havasında geçmesi gerekirken farklı kesimler tarafından ideolojik bir meseleye dönüştü. Bir an önce bundan vazgeçilmesi lazım. 1 Mayıs, işçi haklarının konuşulması, işçilerin daha iyi bir yaşam sürmesi için mücadele verilmesi gereken bir gün olmalıdır." dedi.

HAK-İŞ İstanbul İl Başkanı Mustafa Şişman ise yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, HÜDA PAR’ın siyasi arenada yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini, zaman zaman da parti üyeleriyle bir araya geldiğini dile getirerek  yapılan çalışmaları takdir ettiğini söyledi. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler