İçişleri Bakanlığı, 16 Aralık 2018 ile 5 Şubat 2019 tarihleri arasında PKK'ye yönelik 10 bin 659 operasyon gerçekleştirildiğini ve 135 sığınak ile barınağın imha edildiğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığı 16 Aralık 2018 ile 5 Şubat 2019 tarihleri arasında PKK'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonların bilançosunu açıkladı. 10 bin 659 operasyon icra edildiği belirtilen açıklamada, 72 PKK'linin öldürüldüğü, 135 sığınak ve barınağın imha edildiği ve çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemelerinin ele geçirildiği kaydedildi.

Açıklamada, "16 Aralık 2018 ile 5 Şubat 2019 tarihleri arasında terör örgütünün barınma alanlarına yönelik 10 bin 659 operasyon gerçekleştirildi. Örgütün barınma alanlarına yönelik yürütülen operasyonlar; Şırnak'ın Cudi Dağı,  Gabar, Besta, Kato- Jirka, Faraşin Altındağlar, Siirt'in Herekol, Ciraf, Mişare, Hakkari'nin Çukurca Kazan Vadisi, İkiyaka Dağları, Kavaklı ve Buzul Dağları, Mardin'in Ömeryan, Bagok, Kerboran, Batman'ın Mava, Zori, Habizbina, Diyarbakır'ın Şenyayla, Hedik, Görese Dağı, Tunceli'nin Kutu Deresi, Aliboğazı, Mercan(Munzur), Bingöl'ün, Ortaçanak, Kızılağaç, Sağgöze, Bitlis'in Sehi, Manivan, Anadere, Kars'ın Çemçe-Madur, Ağrı ve Iğdır kırsallarında olmak üzere Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde yoğunlaştı. Ayrıca Karadeniz ve Akdeniz bölgesi kırsal alanlarında da terör örgütünün kış üstlenmesine yönelik operasyonlar yürütüldü." denildi.

72 PKK'li öldürüldü

Açıklamanın devamında, "Bu operasyonlarda 72 terörist etkisiz hale getirilirken, 135 sığınak/barınak/mağara da imha edildi. 89 el yapımı patlayıcı (EYP), 737 kilogram patlayıcı madde, 41 piyade tüfeği, 2 ağır makineli tüfek, 9 roket atar, 76 el bombası, bir havan, 7 tabanca, 13 bin 372 mühimmat, bin 125 patlayıcı madde amaçlı tüp ve yaklaşık 4 ton yaşam malzemesi ele geçirildi." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler