​Ticaret Bakanlığı, havalimanında, valizler içinde ülkeye sokulmak istenen içki şişelerinde toplam 17 kilogram sıvı kokain ele geçiriliğini bir şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Gümrük Muhafaza ekiplerince 10 gün arayla iki operasyon gerçekleştirildiğini belirtti.

İlk çalışmada havalimanına gelen yolcuları uyuşturucu kaçakçılığı kapsamında inceleyen ekipler, bilgi sistemleri üzerinden yaptıkları araştırmada, Brezilya'nın Sao Paulo kentinden gelen bir yolcuyu riskli olarak değerlendirdi.

Yolcunun bulunduğu uçağın havalimanına inişinin ardından x-ray cihazından geçirilen valizler, narkotik köpekleriyle de arandı. Köpeklerin şüpheli yolcunun valizindeki içki şişelerine tepki vermesi üzerine, analiz edilen şişedeki sıvının kokain çözeltisi olduğu anlaşıldı.

Ekiplerin dikkatiyle toplam 8 kilogram sıvı kokain ele geçirildi.

İkinci operasyonda ise Brezilya'dan İstanbul Havalimanına gelen bir başka yolcu, ekiplerin risk analizine takıldı. Şüpheli yolcunun bulunduğu uçaktaki valizler  x-ray cihazı ve narkotik köpeklerle kontrol edildi.

Köpeklerin tepki verdiği valizdeki 4 içki şişesindeki sıvının, yapılan analizde kokain çözeltisi olduğu tespit edildi. yapılan aramada, 9 kilogram kokain ele geçirildi.

Yapılan iki ayrı operasyonda 17 kilogram sıvı kokain çözeltisi ele geçirilirken, uyuşturucuyu Türkiye'ye sokmak isteyen şüpheliler gözaltına alındı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler