​Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde sık sık ölümlü kazaların yaşandığı yolu gündeme getiren İLKHA’nın haberi yetkilileri harekete geçirdi.

Diyarbakır'ın Çınar ilçe merkezi girişi, Diyarbakır-Mardin Yolu üzerinde sık sık meydana gelen ölümlü kazalar, nihayet yetkilileri harekete geçirdi. Yaşanan kazalarla gündeme gelen yol, İlke Haber Ajansı'nın (İLKHA) ısrarlı haber ve takibi sonucu yetkilileri çözüm bulmaya itti.

Okula giden öğrenciler ve hastaneye giden vatandaşların kullandığı yolda sürekli kazalar meydana geliyor, yaşanan kazalarda can kayıpları ve yaralanmalar yaşanıyordu.

Son olarak 19 Eylül günü, mahalleli kadınlar Diyarbakır-Mardin Yolu'nu araç trafiğine kapatmış, yaşanan ölümlü kazaların önüne geçilmesi için yayaların kullandığı yere ya üst geçit ya da trafik ışığı yapılmasını talep etmişti.

Halkın tepkisi ve İLKHA’nın mağduriyetlere sebep olan yolu gündeme getirmesi ile söz konusu yolda öğrencilerin kullandığı yola üst geçit, hastaneye giden yayaların kullandığı yola da kavşak ve trafik ışıkları yapılacağı belirtildi. (Vedat Aydın-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler