Batman Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde hafızlık eğitimi gören minik öğrenciler, Yemen yararına kermes düzenledi.

Batman Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde açılan ortaokul seviyesindeki 2 hafızlık sınıfında eğitim gören minik kız öğrenciler Yemen yararına kermes düzenlendi. Öğretmenlerin yardımıyla okulda düzenlenen kermes etkinliğine çok sayıda öğrenci katıldı.

Hafızlık eğitimi gören öğrencilerden sorumlu öğretmen Sümeyye Eraslan, “Hafızlık sınıflarımız Yemen’deki duruma duyarsız kalmadı. Hafize öğretmenimize koordinatörlük yaparak kermes düzenledik. Öğrencilerimiz evden getirdikleri malzemelerle düzenlediğimiz kermeste toplanan 400 TL’yi Yemen için Kızılay kumbarasına koydular.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretim Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığının (DİB) beraber yürüttüğü proje kapsamında, Batman’da okul ile beraber hafızlık eğitimi de alan imam hatipli öğrenciler gösterdikleri yoğun çaba sayesinde akranlarını geride bırakıyor. Öğrencilerin başarısı hem öğretmenleri hem de aileleri tarafından takdir görüyor. (Mehmet Sait Çelik – İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler