Batman’ın Kozluk ilçe kırsalında bir inek elektrik direğindeki akıma kapılarak telef oldu. İneği sahibi DEDAŞ'a tepki göstererek zararının karşılanmasını istedi.

Olay, Kozluk'un Çayönü Köyü’nde gece saatlerinde Yılmaz Doğan’a ait evin bahçesinde meydana geldi.

Evin bahçesine yakın kurulan elektrik direği, yağışlı havanın etkisiyle bir ineğin telef olmasına neden oldu.

Hayvan sahibi Yılmaz Doğan, ineğin yerinde bir insanın da bulunabileceğine dikkat çekerek DEDAŞ’ın ihmalkâr davrandığını savundu.

Hasta olduğunu ve ağır işlerde çalışamadığını dile getiren Yılmaz, mağdur olduğunu ifade etti.

Yılmaz, “Benim tek bir ineğim vardı, onunla geçiniyordum. Sabah geldiğimizde 14-15 bin TL’lik ineğimin elektrik direğinden kaynaklı olarak akıma kapıldığını fark ettik. Mağdurum ve mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Bu hayvanın yerinde ben veya bir başkası da olabilirdi. Çocuklarım veya buraya gelen yakın akrabalarım da olabilirdi. Bu şekil ölüm tehdidi oluşturan yerlere el atılmasını ve mağduriyetimizin de giderilmesini talep ediyorum.” ifadelerini kullandı. (Muhammed Said Aksoy-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler