​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından, 2015 yılında ilan edilen "Kasım Ayı Sahabe Ayı" etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Yolumuzu Aydınlatan Yıldızlar" temalı etkinlikler devam ediyor.

Her yıl farklı bir sahabeyi konu alarak Türkiye'nin birçok ilinde ve dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen sahabe ayı etkinlikleri, Coronavirus (Covid-19) nedeniyle bu yıl toplu olarak salonlarda düzenlenemeyen etkinlikler, online platformlar veya TV kanallarından canlı olarak yayınlanıyor.

Bu kapsamda vakfın Marmara Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen  "Babasının Annesi Hazreti Fatıma" adlı etkinlik, Rehber TV ekranlarında canlı olarak yayınlandı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda birçok yazar ve kanaat önderlerinden "Hazreti Fatıma denilince aklınıza ne geliyor?" sorusuna cevap olacak şekilde daha önce hazırlanan video röportajlar yayınlandı.

Programa konuk olarak katılan Peygamber Sevdalıları Pendik Temsilcisi Abdüsselam Yaçin, Hazreti Fatıma'nın hayatından bazı anekdotlara yer vererek, günümüz kızlarının Hazreti Fatıma'yı örnek almaları gerektiğini söyledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler