İzmir'de Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından uygulanacak olan Siyer Yarışmasına ilişkin seminer verildi.

Vakfın il binasında gerçekleşen seminerde Peygamber Sevdalıları Vakfı İzmir Sözcüsü Tayyip Duran, Siyer Yarışmasının hakkında konuştu.

Duran, "Yapılacak olan yarışmaya büyük bir ehemmiyet göstererek elimizden geleni yapmamız ve bütün çalışmalarımızda söylediklerimizi öncelikle kendimiz uygulayıp akabinde insanlara anlatmamız gerekiyor." dedi.

Bu tür programlara toplum nezdinde ciddi bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Duran, "İnsanlık bizleri bekliyor, onlara gitmeliyiz ve onlara siyer, yani peygamberimizin o güzel hayatını, ahlakını anlatmamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

"Çalışmalarımızda ön yargılı olmadan her kesime gideceğiz" diyen Duran, "Çünkü bizler kendi nefsimiz ve menfaatimiz için veya bir ücret karşılığında değil, Allah rızası için bu çalışmaları yapıyoruz." ifadesini kullandı.

Duran, son olarak Siyer Yarışmasında emeği geçen ve emek sarf etmeye devam eden herkese teşekkür etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler