Mardin’de kadın polis, saçını yaptırdığı kuaför tarafından darp edildi.

Mardin'de kadın bir polis, saçını yaptırdığı kuaför tarafından Kuaförler Odası Başkanı İbrahim Porduğan'ın yanında darp edildi. Yüzüne darbeler alan kadın polis Seda Erdoğmuş tedavi altına alınırken, iki kişi gözaltına alındı.

Olay, Yenişehir Mahallesi Esenler Caddesi üzerinde bulunan kuaförde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, Mazıdağı İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis Seda Erdoğmuş, geçen hafta saçını kuaför Onur D'nin yanında yaptırdı. Saçı yanan Erdoğmuş, saçını kurtarmak için Mardin Kuaförler Odası'na gitti ve Başkan İbrahim Porduğan ile görüştü.

İddiaya göre kuaför Onur D, şikâyetçi olduğu için kadın polis Seda Erdoğmuş'u darp etti. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, dövülen kadın meslektaşlarını tedavi için hastaneye kaldırırken, kuaför Onur D ile olay sırasında yanında bulunan kardeşi Hasan Can D'yi gözaltına aldı.

Hastanede tedavisi tamamlanan kadın polis, darp raporu aldı. 10 gün iş göremez raporu alan kadın polis Erdoğmuş, başından geçen olayı gazetecilere şu şekilde anlattı:

"Ayın 20'sinde kuaföre gittim, saçlarımı yaptırdım. Onur Dede isimli kuaföre gittim. Bana saçlarımın yanacağını söylemedi. ‘Yaparız bir sıkıntı olmaz' dedi. Görüşmede Mazıdağı'ndan geleceğimi ve polis olduğumu söyledim. Görüşmeden sonra gittim, önce saçlarıma boya yaptı, sonra perma yaptı ve saçlarım yandı. Saçlarımın yandığını orada fark ettim. Ama yine de sesimi çıkartmadım. Açıkçası çok moralim bozuldu, sadece parasını verip çıktım. Çok uzun sürdü, uzattı. Bir hafta boyunca saçlarım yanık haldeydi. Ben de buna bir çözüm bulmak istedim. Bunun üzerine bugün Kuaförler Odası Başkanına gittim. Saçlarımı nasıl kurtarabiliriz diye Kuaförler Odası Başkanına gittim, amacım buydu. Saçlarımı yapan kişi ile görüşme niyetim hiç yoktu. Zaten görüşmek isteseydim, onun yerine giderdim. Başkan bana dedi ki, ‘Bir dilekçe yazlım, şikâyetçi olduğunu belirtelim. En azından önce paranı kurtaralım, sonra saçını kurtarmaya çalışalım' dedi. Ben de tamam dedim. Başkan ‘ben gidip görüşeceğim, siz gelmeyin' dedi. Görüştü, sonra başkan ‘bahçede bekleyin' dedi. Demek ki psikopat biri olduğunu anladı ki görmesini istemedi. Sonra her halde camdan görmüş beni ve yanıma geldi. ‘Benden şikâyetçi olacak mısın?' diye tepkili bir sesle sordu. Ben ‘Olacağım, çünkü saçlarımı yaktınız' dedim. ‘Ben sana söyledim' dedi, öyle bir şey kesinlikle söylemedi. Eğer söylemiş olsaydı, zaten yaptırmazdım. İçeriye doğru giderken, üstüme doğru yürüdü. O an anlayamadım, ama ya tokat ya yumruk bir şey yedim yüzüme. Kendimi kurtarmak amaçlı da sağ kolumda onu ittirdim. Boynunda hafif bir kızarıklık olmuş, karakola geldiğinde ‘Bana saldırdı' diye bağırdı. Sonuçta yüzüm bu hale geldi. Sonra hemen 155'i aradım, bu şekilde mağdur oldum."

Hakkında şikâyetçi olduğunu aktaran Erdoğmuş, Mardin'in hoşgörü şehri olduğunu, ancak bu tür olayların yaşanmasının üzücü olduğunu, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler