​Adıyaman-Şanlıurfa Karayolu üzerinde bulunan bazı köy sakinleri ana yolu trafiğe kapatarak kavşak talebinde bulundular.

Adıyaman-Şanlıurfa Karayolu üzerinde bulunan Burç, Palaş, Turuş, , Ağcin köylerinde ikamet eden köylüler, köylerinin ana yola birleşen noktasında kavşak olmamasından şikayet ederek yolu araç trafiğine kapattılar.

Karayolun 30'un kilometresinde köylerine giden yolda kavşak olmamasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını ve ters yoldan gitmek zorunda kalmalarından dolayı da tehlike yaşadıklarını belirten köy sakinleri bu duruma bir çözüm bulunması istediler.

Köylülerin yol kapatma eylemi sonrası ola yerine jandarma sevk edildi. Jandarmanın köylülerle görüşmesinin ardından köylüler eylemlerine son vererek yolu yeniden trafiğe açtı. (Cemil Özdaş - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler