Kurtalan-Ankara ekspresinin olaylar yüzünden iptal edilmesi sonucu yolcular, Batman’dan minibüsle Diyarbakır'a sevk edildiler.

Kurtalan-Ankara ekspresi Batman-Diyarbakır ray yolu üzerinde döşendiği belirtilen mayın ihbarı nedeniyle üç günden beri iptal edildi. Yolcular minibüsle Diyarbakır'a sevk edildiler.

Edinilen bilgiye göre, 27 Eylül Pazar günü Kurtalan-Ankara seferini yapan Ekspres treni, Batman-Diyarbakır ray güzergâhına mayın döşendiği ihbarı yüzünden iptal edildi.

Batman İstasyonu'nda bekleyen yolcular, minibüs ve otobüslerle Diyarbakır'a taşındı. Yolcular buradan başka bir ekspres treni ile Ankara'ya gitmek için hareket ettiler.

öte yandan 28 Eylül Pazartesi günü de, aynı şekilde ekspres treninin iptal edildiği ve yolcuların minibüs ve otobüslerle Diyarbakır ve Elazığ'a taşındığı bilgisine ulaşıldı.

Konuyla ilgili görüşünü aldığımız TCDD Bölge yetkilileri, Diyarbakır-Batman yoluna mayın döşenmesi sebebiyle üç gün boyunca seferlerin iptal edildiğini belirttiler.

Yaşanan olayların kendilerini mağdur ettiğini vurgulayan vatandaşlar, olayların sadece halka zarar vermekten başka bir işe yaramadığını ifade ederek, yaşanan olaylara sert tepki gösterdiler. (Veysi Rüzgâr-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler