Toplu Sözleşme görüşmelerinde kamu çalışanlarını temsil eden Memur Sen’in teklifleri arasında, kendisi veya çocukları evlenecek kamu çalışanlarına “Evlenme Yardımı Ödeneği” bulunuyor.

Nisan ayında kabul edilen torba yasa ile yürürlüğe giren Çeyiz Yardımının ardından Memur-Sen, kamu çalışanlarına evlenme yardımı ödeneğini Toplu Sözleşme masasına taşıdı. Aile Yardımı, Doğum Yardımı, Kreş Yardımı ödeneklerinin artırılmasını teklif eden Memur-Sen'in önerileri arasında kendisi veya çocukları evlenecek olanlara Evlenme Yardımı ödeneği de var.

Toplu Sözleşme görüşmelerinde kamu çalışanlarını temsil eden Memur-Sen'in talepleri arasında yer alan evlendirme yardımı ödeneği için 3 Bin 946 TL talep ediliyor.

Aile kurumunun oluşturulmasına ilk adımına yönelik devlet desteğinin önemine dikkat çeken Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Hükümetin çeyiz yardımı düzenlemesi ile evlenecek gençlere yönelik politikalarını olumlu buluyor ve destekliyoruz. Hükümetin bu yaklaşımı nedeniyle kamu çalışanlarının kendileri ve çocukları için sunduğumuz teklifi de kabul edeceğini düşünüyoruz. Teklifimiz kabul edilirse evlenecek kamu çalışanlarına en yüksek devlet memuru aylığının 5 katı yani bu gün için 3 bin 946 TL ödenecek. Çocuklarının evlilikleri halinde memura ödenmesini istediğimiz miktar ise bu gün için 1,578 TL olan en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı tutarında olacak" ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler