Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile Kırklareli'nin doğu kesimlerinde kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, Türkiye'nin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kütahya, Osmaniye, Hatay'ın kuzey kıyıları, Kahramanmaraş'ın batı kesimleri, Ankara, Eskişehir, Niğde, Kayseri, Sivas çevreleri ile zamanla Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı!

Yağışların; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2), Kırklareli'nin doğu kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya'da yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2), Kırklareli'nin doğusunda çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

Ege: Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Kütahya çevrelerinin öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Osmaniye çevreleri, Hatay'ın kuzey kıyıları ve Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeyi yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz ve Tokat çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan ve Tunceli çevreleri ile bu akşam saatlerinden itibaren Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE HAVA

Adana: Parçalı yer yer çok bulutlu 32°C

Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı 27°C

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 33°C

Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı 24°C

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25°C

Manisa: Parçalı yer yer çok bulutlu 28°C

Trabzon: Parçalı zamanla çok bulutlu akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 25°C

Zonguldak: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 24°C (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler