https://ilkha.com/files/news/thumb/Milli Savunma Bakanı Akar: Halkı tahrik etmeye çalışıyorlar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, üs bölgesine yönelik saldırıyla ilgili ''Masum halkı tahrik edip bir yere varmaya çalışıyorlar." dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Mardin’de yer alan sınır birliklerinde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Mardin’e gelişinde Vali Mustafa Yaman ile 2. Ordu Komutan Vekili Korgeneral Sinan Yayla ve diğer ilgililerce karşılanan Bakan Akar,  buradan 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına geçti.

Tugay Komutanlığında sınır birliklerinin komutanlarıyla bir araya gelen Bakan Akar, faaliyetlere ilişkin bilgi aldı, talimatlar verdi.

Irak’ın kuzeyindeki Suri Üs Bölgesi’ne yönelik gerçekleştirilen olayı hatırlatan Bakan Akar; “Olay tamamen teröristlerin organize ettiği bir olay. Halk arasına karışmak suretiyle karakolumuza karşı bir takım eylemler gerçekleştirmeye çalıştılar. Fakat bu konuda karakoldaki personelimiz büyük sabır ve dirayetle süreci yönetti. Herhangi bir şekilde olayların teröristlerin istediği şekilde gelişmesine mani olundu. Bazı araçlarımız zarar gördüyse de herhangi bir can kaybı olmadan bu olaylar tamamlandı. Oradaki teröristler bir şekilde bölge halkıyla silahlı kuvvetler unsurlarımızı karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Bizim bölge halkına karşı bir faaliyetimizin olmadığını biliyorlar ancak bunu istismar etmek, çarpıtmak için böyle bir provokasyona girdiler fakat muvaffak olamadılar. Şu anda oradaki durum tamamen kontrol altında. Bir daha bu tür gelişmelerin olmaması için her türlü tedbir alındı, alınmaya devam ediliyor. Bunun bir diğer anlamı da teröristler Mehmetçik ile mücadele edemeyeceklerini gördükleri için masum halkı tahrik ederek bir yerlere varmaya çalışıyorlar. Ancak bunlar da tamamen beyhude gayretlerdir. Mehmetçik bu provokasyonları boşa çıkardı, Mehmetçik ile halkın arasını bozmaya çalışanlar yine bir kez daha başarısızlığa uğradılar. Bizim etkili operasyonlarımız ara vermeksizin devam edecek. Bütün bu provokasyonları boşa çıkarıp sonuçta bölgeyi teröristlerden temizleyeceğiz. Ülkemizin, milletimizin rahatını huzurunu güvenliğini sağlamakta kalmayıp aynı zamanda toprak ve siyasi bütünlüğüne saygı gösterdiğimiz Irak ve Suriye’de de gerçekten güvenli bir ortamın oluşmasını sağlayacağız. ”şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler