Batman Umut Kervanı, aralarında yetim ve Suriyelilerin de bulunduğu onlarca ihtiyaç sahibi aileye Mirac Kandili vesilesiyle gıda yardımında bulundu.

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü olan İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği (Batman Umut Kervanı), Mirac Kandili münasebetiyle aralarında yetim ve Suriyelilerin de bulunduğu kentteki onlarca ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulundu.

Yaptıkları yardım hakkında açıklamada bulunan Batman Umut Kervanı Sekreteri Faysal Rüzgar, Mirac Kandili hürmetine yetim ve Suriyeliler başta olmak üzere yardıma muhtaç 50’nin üzerinde aileye yardımda bulunduklarını söyledi.

Rüzgar, “Bugün mübarek Mirac Kandilidir. Tüm İslam âleminin Mirac Kandilini tebrik eder bugünün hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Miraç Kandili münasebetiyle hayırseverlerin katkılarıyla kentte ikamet eden 50 yetim ve ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımımız oldu. Her zaman mübarek gün ve gecelere dikkat ediyoruz ve bugünlerde fakir ve yoksullara yardımlarımızı ulaştırmaya çalışıyoruz.” dedi.

İmkânlarının kısıtlı olduğunu, tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşamadıklarını aktaran Rüzgar, hayırseverlere çağrıda bulundu. Rüzgar, “Gelen yardımlar yetersiz ve azdır. İmkanlarımızın kısıtlı oluşundan dolayı çok fazla yardıma muhtaç kişiye yardım edememenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayırsever kardeşlerimizden beklentilerimiz, gelip bizimle birlikte bu yoksullara yardımcı olmalarıdır. Bu hayırlı yarışta onların da katkılarının olmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Kendilerine yardım yapılan ihtiyaç sahibi aileler, Umut Kervanına teşekkürlerini ilettiler. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler