Sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Mardin’in Nusaybin ilçesinde bulunan Molla Musa Camisi, çatışmalardan dolayı büyük zarar gördü.

Nusaybin Kaymakamlığı tarafından uygulanan sokağa çıkma yasağı bugün saat: 10.00'da kaldırıldı. Yasağın kaldırılmasıyla çatışmaların izleri de ortaya çıktı. Yıkılan bahçe duvarları, kurşunlara hedef olan demir kapılar, barikat olarak kullanılan araçlar, harabeye dönen evlerin olduğu görüldü.

Beton elektrik direklerinin devrildiği sokaklarda, bazı camiler de kurşunların hedefi olduğu görüldü. İlçede bulunan Molla Musa Camisi de çatışmalardan dolayı zarar gördüğü ortaya çıktı. Kurşunların isabet ettiği caminin bahçe duvarı ise yıkıldığı görüldü.

Görgü tanıkları, polis ekiplerinin PKK'lilerin arkasından dolamak için camii duvarını yıktığını ileri sürüyor. Bu arada bazı Kur'an-ı Kerimlere de kurşunların isabet ettiği gözlemlendi.

İlçede çatışmalarda zarar gören su ve elektrik şebekesinin onarım çalışması ise sürüyor. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler