Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Mardin’in Nusaybin ilçesinde başından vurulan özel harekat polisi ağır yaralandı. Top atışlarının 24 saattir devam ettiği ilçede, operasyonları ilçedeki üst rütbeli askerin komuta edeceğini ve valinin devre dışı bırakıldığı iddia edildi.

Sokağa çıkma yasağının 27'nci gügüne girdiği Nusaybin'de Dicle ve Fırat mahallelerinde sabah saatlerinde başlayan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor.

Top atışları 24 saattir devam ediyor

Şirin Bulvarı ve Kanarya Bulvarına giren TSK'ya ait tanklar, sokak aralarına top atışları yaptığı bildirildi. Top atışlarının 24 saattir devam ettiği öğrenildi.

Başından vurulan polis ağır yaralandı

Bu arada DSİ (Devlet Su İşleri) kavşağında ise PKK'nin keskin nişancıları, özel harekat polisini başında vurdu. Ağır yaralanan polis, Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Operasyonda vali devre dışı bırakıldı iddiası

öte yandan bazı haber siteleri, Mardin Valisi'nin operasyonla ilgili devre dışı bırakıldığı ve bundan sonra operasyonları ilçedeki üst rütbeli askerin komuta edeceğini ileri sürdü. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler