Çocuğu dağa kaçırıldığı için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan Fatma Bingöl, oğlunu HDP’ye kurban etmeyeceğini söyledi.

Çocukları dağa kaçırılan 56 ailenin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbeti 76’ncı  gününde devam ediyor.

Kandırılarak dağa kaçırılan oğlu Tuncay Bingöl için evlat nöbetine devam eden anne Fatma Bingöl, çocuğunu HDP’ye kurban etmeyeceğini ifade etti.

Evlatlarını kolay büyütmediğini belirten anne Bingöl, "Ben evlatlarımı kolay büyütmedim. Çocuklarımızı elimizden alıp ciğerlerimizi yaktılar. Burada kaçırılan çocuğum için çabalıyorum. Ölünceye kadar çocuğumu bekleyeceğim." dedi.

Bingöl, "Tuncay’ı HDP’ye yem ve kurban etmeyeceğim. Oğlumu onlara kurban olsun diye büyütmedim. 5 senedir onun hasretiyle yanıyorum. Diğer çocuklarım ağladığımı görüp üzülmesinler diye 5 senedir köşe bucakta ağlıyorum. Kimsenin bunu bize yaşatmasına hakkı yok. Evlatlarımızı kurşun sıksın diye büyütmedik. Tuncay karıncayı incitemeyen bir çocuktu." ifadelerini kullandı. (Gıyasettin Tetik-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler