Mardin'in Nusaybin ilçesinde öğrenciler, "Her Öğrencinin Dikili Ağacı Olsun" projesi kapsamında fidan diktiler.

Mardin'de Nusaybin Belediyesi, Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nusaybin İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün iş birliğiyle yürütülen "Her Öğrencinin Dikili Ağacı Olsun" projesi kapsamında fidan dikimine başlandı.

Proje kapsamında ilk fidanlar; Atatürk Ticaret ve Meslek Anadolu Lisesi, Emire Gözü Lisesi, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesine dikildi.

Nusaybin'de 5 bin fidan dikmeyi planladıklarını belirten Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, hem öğrencilere doğayı sevdirdiklerini hem de ilçenin yeşillenmesine öncülük ettiklerini söyledi. Çetin, proje kapsamında kendilerine destek verenlere teşekkür etti.

Nusaybin İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Doğan ise proje kapsamında yeteri derecede fidan temin ettiklerini ifade etti.

Proje kapsamında, fidan dikimlerinin devam edeceği bildirildi. (Cihat Şayık - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler