2000 yılından bu yana Adıyaman'da sanayiye yönelik üretim yapan Adıyaman Organize Sanayi Bölgesinde (ADOSAB) ibadet yapılacak bir caminin olmayışı, özellikle cuma günleri Müslümanların camiye ulaşma noktasında sıkıntıya neden oluyordu.

Yaklaşık 14 bin kişinin çalıştığı ADOSAB'da bugüne kadar cami olmayışı, Cuma namazı ve cemaatle namaz kılma noktasında sıkıntılara neden oluyordu.

ADOSAB Başkanı Kadir Çelenk, tamamlandığında 2 bin kişinin bir arada ibadet etmesine imkân sağlayacak olan caminin bitme aşamasına geldiğini belirterek, "Adıyaman'ın en güzel ve en prestijli camisi bitmek üzeredir. 2 bin kişinin ibadet etmesine imkân sağlayacak olan caminin minareleri ve dış kaplamaları bitmiş durumdadır. Caminin içerisindeki ince işçilik kalmış. Çalışmalar devam ediyor. 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde camimizi ibadete açacağız inşallah." dedi.

 Organize Sanayi Bölgesi Derneği'nin yapımını üstlendiği caminin, hayırsever vatandaşlar tarafından da desteklendiğini ifade eden Çelenk, "Bu camiyi biz ADOSAB olarak belirli bir yere getirdikten sonra, Fatma, Ramazan Dicle Vakfı tarafından yapımı devam etmektedir. Allah hayırlarını kabul etsin, kendilerine teşekkür ederim. Camimiz çok güzel oldu. İnşallah orada ibadetlerimizi yerine getirme bizlere de nasip olur." şeklinde konuştu. (Cemil Özdaş-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler