Diyarbakır'da tarihi eser satıcılarına yönelik yapılan operasyonda dünyaca ünlü Ressam, Pablo Picasso'ya ait tarihi tablo ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde tarihi eser satıcılarına yönelik yapılan operasyonda dünyaca ünlü Ressam, Pablo Picasso'ya ait tarihi tablo ele geçirilirken, tabloyu satmaya çalıştıkları belirtilen 3 şüpheli yakalandı.

Konuyla ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada, Picasso'ya ait olduğu değerlendirilen tarihi tabloyu satmak üzere olan şahısların suçüstü yakalandığı bildirildi.

Açıklamada, "Yenişehir ilçesinde ikamet eden 3 şüpheli şahsın tarihi bir tabloyu satmak için alıcı aradığı bilgisine ulaşılmıştır. 7 Mart 2019 Perşembe günü Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesinde icra edilen operasyonda; bahse konu şüpheli şahıslar, tarihi tabloyu satmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmıştır. Şahısların üzerlerinde ve iş yerlerinde yapılan adli aramada; papirüs kâğıdının üzerine resmedilmiş çıplak kadın ve erkek figürleri bulunan, tablonun arkasında İngilizce olarak 'Çıplak katil, bu şaheser Picasso eseri olup bizim tarafımızdan gösterime sunulmuştur' yazısı ve Irak Ulusal Müzesinin mührü bulunan, ön kısmında Picasso'ya ait olduğu değerlendirilen imzanın bulunduğu 78x51 ebatında bir adet tablo ele geçirilmiştir." denildi. 

Açıklamanın devamında, tablonun muhafaza altına alındığı ve olayla iltisaklı 5 şüphelinin gözaltına alındığı kaydedildi. (Hamza Adiyaman – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler