Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Başak köyü ile Yeniköy arasında bulunan enerji nakil hatları PKK tarafından patlatılarak yıkıldı.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde bölgeye enerji sağlayan Cizre-Silopi Başak Köyü yüksek gerilim hattındaki 40 nolu elektrik direği PKK tarafından patlatılarak yıkıldı.

Şırnak Valiliği'nin konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, " 23 Temmuz 2015 tarihinde gece geç saatlerde, Silopi ilçesi Başak köyü ile Yeniköy arasında kalan enerji nakil hatlarının geçtiği bölgede, 2 adet yüksek gerilim hattı direği, Bölücü Terör örgütü tarafından patlatılmış olup yıkılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Bölgeye giden TEİAŞ ve Jandarma ekiplerinin yaptıkları kontrollerde, olayın sabotaj sonucu gerçekleştirildiğinin belirlendiği bildirildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler