Siirt'in Eruh ilçesi Akmeşe bölgesinde PKK/KCK'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda barınma alanı olarak kullanılan 5 mağara içinde tuzaklanmış bomba ve mühimmat ele geçirildi

Siirt Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Eruh ilçesi Akmeşe bölgesinde PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi maksadıyla 20 Kasım 2019 tarihinde KIRAN-Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yasin Baran 2019/112 Operasyonu icra edildiği" belirtildi.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, "İcra edilen operasyon kapsamında; 5 adet barınma alanı olarak kullanılan sığınak bulunmuş olup bu sığınaklar içerisinde 5 adet taarruz tipi el bombası, 7 adet savunma tipi el bombası (El bombalarından biri arazide operasyona katılan arama yapan personele zayiat verdirmek maksadıyla tuzaklanmış halde bulunmuştur.), 200 adet bixi makinalı tüfek mühimmatı, bir adet bölücü terör örgütü mensuplarına ait bir buçuk tonluk su deposu, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan yaklaşık bir kilogram amonyum nitrat olduğu değerlendirilen toz malzeme ve barut, EYP yapımında kullanılan 15 metre uzunluğunda elektrik kablosu, 7 çift mekap, çok miktarda muhtelif gıda, yaşam ve tıbbi malzeme ele geçirilmiştir." denildi.

Bölgede operasyonlara devam edildiği kaydedildi. (Murat Orhan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler