Siirt’in Eruh ilçesi Yassıdağ (Ciraf) bölgesinde, PKK’ye yönelik operasyonda 4 barınma alanında dron ile patlayıcı malzeme ele geçirildi.

Siirt Valiliği, "Eruh ilçesi Yassıdağ (Ciraf) bölgesinde PKK/KCK Terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve BTÖ mensuplarının etkisiz hale getirilmesi maksadıyla 13-15 Kasım 2019 tarihleri arasında Kıran-Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yasin Baran 2019/108 Operasyonu icra edildiğini" açıkladı.

​Açıklamada, "İcra edilen operasyon sonucunda; 4 adet barınma alanı olarak kullanılan sığınak bulunmuş olup, bu sığınaklar içerisinde 1 adet Drone, 1 büyük telsiz, 1 adet bas-konuş aparatı 1 adet güneş paneli, 2 kilogram EYP yapımında kullanılan amonyum nitrat,54 metre patlayıcı madde yapımında kullanılan kablo, 2 adet mayın kutusu, 30 metre anten olarak kullanılan kablo,19 adet tüp, 1adet gazlı mutfak ocağı, 220 metre şeffaf naylon, 100 metre mavi branda, 1adet inşaat eldiveni, 8 adet birbirine bağlantılı pil, 4 adet pil,15çift mekap ayakkabı, 3 adet şemsiye, 2 adet gaz lambası, 2 adet el feneri, 3 adet döşek, 1 adet battaniye, 1adet sırt çantası, 4 adet poşu, 13 adet terörist kıyafeti, 1 adet uyku tulumu, 1 adet met,1adet katır semeri, 3adet katır heybesi kılıfı, 1adet heybe bağlama kayışı, 1 adet deri şarjör kılıfı, 11adet 20 litre su bidonu, bol miktarda mutfak malzemesi, bir miktar ilaç, bir miktar dikiş malzemesi ve çok miktarda muhtelif gıda malzemesi ele geçirilmiştir.” denildi.

​Açıklamada, bulunan malzemelerden delil niteliği taşıyanların muhafaza altına alındığı, diğer malzemeler ile birlikte sığınak ve barınakların yetkili Cumhuriyet Savcısının talimatı ile imha edildiği ifade edildi. (Murat Orhan-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler