Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suriye ordusunun Afrin'e gireceği iddialarına ilişkin "Rejim YPG'yi korumak için Afrin’e giriyorsa bizi kimse durduramaz.'' dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye devlet televizyonunun, Şam yönetimine bağlı birliklerin Afrin'e gireceğini duyurmasına ilişkin, "Eğer rejim YPG'yi temizlemek için girerse bizim açımızdan problem yok. Eğer YPG'yi korumak için giriyorsa bizi hiç kimse durduramaz.'' dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ile baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, “Bizim Zeytin Dalı Operasyonumuzun hedefi belli, teröristleri bu bölgede yok etmek. Her zaman Suriye'nin toprak bütünlüğü konusunda vurgumuzu yapıyoruz. Rejim buraya girer mi girmez mi, girerse ne için girer? Bu önemli. Eğer PKK'yı temizlemek için girerse problem yok, YPG'yi korumak için giriyorsa, bizi Türk askerini hiç kimse durduramaz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler