İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkede 15 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan yeni tip Corona virüs (Covid-19) nedeniyle hiçbir şehir ya da bölgeyi karantina altına almayacaklarını açıkladı.

Ruhani, yeni tip Corona virüs (Covid-19) nedeniyle herhangi bir kent veya bölge için karantina kararı almadıklarını belirterek, "Yeni tip Corona virüs (Covid-19) ülkedeki çalışma ve üretim faaliyetlerini durdurmak için düşmanların silahı haline gelmemelidir." dedi.

Corona virüsün üstesinden gelebilmek için birkaç hafta zamana ihtiyaç olduğunu belirten Ruhani, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) aracılığıyla yurt dışından Corona virüsü (Covid-19) saptayan test kitlerinin ithalatının sürdüğünü, aynı zamanda bu kitlerin yerli uzmanlar tarafından da üretilerek test aşamasına geldiğini söyledi.

Corona virüsün bulaşma hızının gripten daha yüksek, ancak gripten daha fazla tehlikeli olmadığını belirten Ruhani, herhangi bir kent veya bölge için karantina kararı aldıklarına dair iddiaları reddederek, böyle bir kararın söz konusu olmadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Ruhani ayrıca, vatandaşların Sağlık Bakanlığı'nın talimatlarına uymalarını istedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler