Gaziantep'te etkili olan sağanak nedeniyle birçok ev ve işyerini su basarken, birçok araç da yollarda mahsur kaldı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün uyarısını yaptığı sağanak yağış, Gaziantep'te akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başladı. Sağanak nedeniyle kentin birçok yerindeki ev ve işyeri ise sular altında kaldı.

Tarihi ipek yolu ulaşıma kapanırken, birçok araç sele kapıldı. Yağışa hazırlıksız yakalanan kimi sürücüler ve vatandaşlar yolda mahsur kaldı. Kentte trafik felç olurken, şehir içinde birçok yol trafiğe kapandı. Özellikle kavşaklardaki alt geçitlerde oluşan göletlerde kimi araçlar çıkmakta zorlandı.

Birçok semtte aşırı yağıştan dolayı trafikte yer yer aksamalar yaşanırken, sokakta oluşan göletlerde mahsur kalan onlarca araç ve içindekiler, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılmayı bekledi.

Sağanak yağış nedeniyle rögarlar tıkanırken, kapaklardan dışarıya su taşmaya başladı. Kimi yerlerde lağım suyunun da yağmur suyuyla birlikte dışarı taşması sonucu etrafa kötü kokular yayıldı.

Bazı mahallelerde evlerini ve işyerlerini su basan vatandaşlar ise kendi imkanları ile yağmur sularını tahliye etti.

Öte yandan, yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlardan kimileri saçak altına girerek kendilerini yağmura karşı koruduğu görülürken, kimilerinin de yağmura aldırış etmeden yoluna devam ettiği ancak sırılsıklam olduğu görüldü.

Ayrıca evlerini ve işyerlerini sel alan kimi vatandaşlar belediye yetkililerine tepki gösterdi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler