Şırnak’ın Cizre ilçesinde, Doktor Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli sağlık çalışanı R.C.’nin hasta yakınları tarafından darp edilmesine sağlık çalışanları tepki gösterdi.

Acil Serviste görevli hemşir R.C., bir hastaya burundan tampon yaptığı sırada hasta yakınları tarafından “hastamızın canını acıtıyorsun” denilerek darp edildi.

Yüzüne aldığı darbelerle kaşı açılan ve yüzü moraran hemşir, meslektaşları tarafından tedavi edildi.

Hastane bahçesinde Sağlık-Sen İl Başkanlığı öncülüğünde bir araya galan sağlık çalışanları, meslektaşlarına yapılan saldırıyı kınadı.

Olaya ilişkin açıklama yapan Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Gıyasettin Ucaş, şifa dağıtan ellerin darp edilmesini kınadıklarını belirterek, sağlık çalışanlarına saldırının önlenebilmesi için caydırıcı hukuki ve kanuni düzenlemelerin yapılması gerektiğini söyledi.

Bu olayların sağlık çalışanlarının iş motivasyonunu düşürdüğünü ifade eden Ucaş, “Sağlık çalışanlarına şiddet, hakaret ve darp asla kabul edilemez. R.C. kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve bir daha yaşanmaması dileğiyle saldırıyı kınıyoruz" dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler